Jubileusz kapłański pasterza diecezji

Dokładnie 30 lat temu bp Tadeusz Lityński otrzymał święcenia kapłańskie. Dziś modlił się razem z mieszkańcami swojej rodzinnej wsi.

Parafia pw. św. Wawrzyńca w Ługach to rodzina parafia bp. Tadeusza Lityńskiego. A konkretnie Sucha, gdzie mieszkali jego rodzice. – To, że znalazłem się w seminarium to było wydarzenie, a to że skończyłem seminarium, to już w ogóle było wydarzenie – żartował na początku bp Lityński.

– To wszystko, co się wydarzyło w ciągu tych 30 lat pokazuje, jak Pan Bóg w swojej dobroci jest wielki i łaskawy. Byłem przecież zwykłym chłopakiem z Suchej biegającym po tych lasach i grającym w piłkę. To wszystko także dzięki Wam bo wiem, że Wasza modlitwa zawsze mi towarzyszyła i wciąż mi towarzyszy – dodał.

Mieszkańcy Suchej nie zapominają kapłanie z ich miejscowości. – Razem służyliśmy do Mszy. Tylko ja byłem starszy, a on młodszy. Zawsze byliśmy z nim i zawsze będziemy z nim. Może liczyć na naszą modlitwę i wsparcie w każdej sytuacji. Na dalsze lata posługi kapłańskiej życzę Księdzu Biskupowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – mówi Jan Rusak.

Bp Lityński święcenia prezbiteratu otrzymał 5 czerwca 1988 w gorzowskiej katedrze z rąk ówczesnego bp. Józefa Michalika.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content