Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej

W Zielonej Górze 27 lutego odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Troje najlepszych będzie reprezentowało naszą diecezję na etapie ogólnopolskim.

Olimpiada co roku gromadzi młodzież, która interesuje się sprawami religii, wiary, szeroko pojętej teologii. – W każdej edycji uczestniczy kilkadziesiąt osób z prawie 20–30 szkół naszej diecezji. Temat tegorocznej edycji olimpiady brzmi: „Św. Jacek – wzór ewangelizacji”, ponieważ głównym organizatorem jest diecezja opolska, której św. Jacek jest patronem – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej.

Izabela Budakowska (I m.) z III LO w Zielonej Górze, Tomasz Kazulak (II m.) z II LO w Gorzowie Wlkp. i Alina Kobyłecka (III m.) z V LO w Zielonej Górze – ta trójka weźmie udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się pod koniec marca na Górze św. Anny. – Moim marzeniem było wygrać, ale chyba nie byłam na to przygotowana – uśmiecha się Izabela. – Nauki było dużo, ale jestem gotowa na jeszcze więcej. Bardzo mi pomaga w tym mój katecheta ks. Darek Wytrykowski. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i przeczytałam teksty, których wcześniej nie czytałam i w innych okolicznościach bym nie przeczytała – dodaje.

W ogólnopolskim finale można wywalczyć indeks wyższej uczelni.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …