Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym

Doroczny Dzień Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji odbył się 29 września w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Dzień jedności to czas wspólnej modlitwy i spotkania wspólnoty. – Okazja do tego, by się lepiej poznać oraz umocnić więź jedności pomiędzy poszczególnymi grupami. To także wyraz jedności z Kościołem diecezjalnym. A w tym roku, poprzez wybór Rokitna na miejsce tego spotkania, odnowa charyzmatyczna włącza się w celebrację Jubileuszowego Roku Maryjnego związanego z 350. rocznicą kultu obrazu Matki Bożej w Rokitnie – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, diecezjalny opiekun wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Gościem wydarzenia był Marcin Widera z wrocławskiej inicjatywy Dom Modlitwy 24/7 propagującej powstawanie ośrodków nieustannej modlitwy.

Odnowa w Duchu Świętym to jeden z ruchów odnowy Kościoła, jakie pojawiły się po Soborze Watykańskim II. – Jego celem jest ponowne odkrycie obecności i mocy Ducha Świętego działającego w Kościele, w tym również darów charyzmatycznych, o jakich mówią księgi Nowego Testamentu. Rysem charakterystycznym wspólnoty jest głośna, ekspresyjna modlitwa spontaniczna – wyjaśnia ks. Sapieha.

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej funkcjonuje ponad 40 grup modlitewnych tego ruchu.

Od czterech lat do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze należy Izabela Majka. – Co mi daje ta wspólnota? Jak sama nazwa mówi – odnowę. Każdego dnia, gdy się budzę, to wszystko jest od nowa. Codziennie czekam na każdy dzień, co ten dzień przyniesie. To wszystko to dary od Boga – mówi pani Izabela.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content