niedziela , 28 kwietnia 2024

Wsparcie remontu gorzowskiej katedry

2 mln zł – to kolejne wsparcie na remont gorzowskiej katedry. O przyznaniu pieniędzy pochodzących z rezerwy ogólnej budżetu państwa poinformował dziś wojewoda lubuski.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zwiększeniu budżetu wojewody lubuskiego o 2 mln złotych. Ta suma zostanie przeznaczona na przeprowadzenie II etapu remontu gorzowskiej katedry, która uległa pożarowi 1 lipca 2017 roku.

– Wszyscy pamiętamy ten dzień, kiedy z niedowierzaniem patrzyliśmy jak płonie gorzowska katedra, matka kościołów diecezji, symbol i serce Gorzowa. Od tego czasu wszyscy patrzymy na okaleczoną katedrę i tęsknimy za tym, aby powróciła do swojej świetności. Oczywiście ten ten remont jest bardzo duży i kosztowny – powiedział wojewoda Władysław Dajczak, który przypomniał, że decyzją poprzedniej premier Beaty Szydło na pomoc katedrze trafiło 3 360 280,40 zł.

– Z radością chcę poinformować, że otrzymałem zarządzenie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z dnia 28 września br., które przyznaje Wojewodzie Lubuskiemu do budżetu wojewody 2 mln zł z przeznaczeniem na remont katedry gorzowskiej – dodał.

Radości z pomocy nie kryje proboszcz katedry. – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają odbudowę, jak i remont naszej gorzowskiej katedry za którą bardzo tęsknimy jako wierni i jako diecezjanie i mieszkańcy Gorzowa. Jestem wdzięczny dziś panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, panu wojewodzie i wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnego wsparcia finansowego naszych prac – mówił ks. Zbigniew Kobus.

Kamil Lewera/Radio Plus

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …