Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, w tym roku przypadający 24 lutego, już po raz siódmy Kościół w Polsce będzie przeżywał Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Centralne nabożeństwo pokutne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostanie odprawione tego dnia w świebodzińskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 od Drogi Krzyżowej, a po jej zakończeniu, o godz. 18.30, będzie sprawowana msza św. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Adrian Put.
Proboszczowie wszystkich parafii otrzymali również materiały duszpasterskie i liturgiczne dla zorganizowania w swoich wspólnotach celebracji i nabożeństw związanych z Dniem modlitwy i pokuty.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …