Modlitwa w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę w piątek 24 lutego w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będzie podjęta modlitwa w intencji sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. Wybór formy, w jakiej zostanie odprawiona modlitwa, pozostawiono proboszczom. Może to być msza św. w tej intencji, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, inne nabożeństwo pasyjne lub różaniec. Z kolei w niedzielę 26 lutego wezwanie o pokój na Ukrainie pojawi się podczas mszy św. w modlitwie wiernych, a po liturgii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …