Dzień modlitwy i pokuty za nadużycia

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. W tym roku ten dzień pokutny przypada 8 marca.
Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona 8 marca o godz. 18.30 w sanktuarium pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Będzie jej przewodniczył ks. Dariusz Mazurkiewicz, delegat biskupa diecezjalnego ds. ochrony dzieci i młodzieży. Pół godziny wcześniej nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą tam alumni seminarium w Paradyżu.
Jak wyjaśnia ks. Dariusz Mazurkiewicz, „ten dzień służy przede wszystkim podjęciu modlitwy wynagradzającej za grzechy popełnione przez niektórych duchownych. Ma on pomóc z jednej strony stanąć w prawdzie, z drugiej zaś – pobudzić do modlitwy o dobrych kapłanów, gorliwych i wiernych swojemu powołaniu”.
W parafiach całej diecezji modlitwa wynagradzająca zostanie tego dnia podjęta podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej i w czasie mszy św.
ks. Andrzej Sapieha

Sprawdź także

List rektora seminarium duchownego na Niedzielę Chrystusa Króla

List Rektora Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu na Niedzielę Chrystusa Króla 26.11.2023 r. Siostry i …

Skip to content