Dzień skupienia dla par niesakramentalnych

W sobotę 9 kwietnia br. w głogowskim domu rekolekcyjnym „Uzdrowienie Chorych” odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla par niesakramentalnych. Rozpoczęcie o godz. 10.30, a hasłem przewodnim będą słowa „Adamie [Ewo], gdzie jesteś?” (por. Rdz 3.9).
Program wydarzenia:

10.30 – Konferencja I + Adoracja Najśw Sakramentu ( kaplica domu „Uzdrowienie Chorych”)
12.00 – Przerwa kawowa
12.30 – Msza św. (Kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP)
13.30 – Obiad (refektarz Domu Uzdrowienie Chorych)
14.30 – Konferencja II + Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.15 – Grupa dzielenia
16.30 – Rozesłanie

Spotkanie adresowane jest do osób żyjących w związkach niesakramentalnych (tzn. bez ślubu kościelnego) niezależnie od wieku, światopoglądu, stażu małżeńskiego i skali ewentualnych problemów dzielących małżonków. Jego celem jest pomoc w odnalezieniu się tych osób w Kościele i poszukiwanie duchowego komentarza do własnej sytuacji życiowej. Tego rodzaju spotkania odbywają się w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej regularnie od wielu lat. Ich przygotowaniem oraz koordynacją innych inicjatyw duszpasterskich skierowanych do wiernych żyjących w nieregularnych sytuacjach małżeńskich zajmuje się ks. Rafał Zendran, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie i diecezjalny duszpasterz par niesakramentalnych (kom. 722 322 122).

Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności

„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia …