poniedziałek , 6 grudnia 2021

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Najbliższa niedziela 8 listopada będzie obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Już po raz dwunasty Kościół w Polsce modli się i wspiera materialnie chrześcijan, którzy w swoich ojczyznach doświadczają dyskryminacji i prześladowania ze względu na wiarę w Chrystusa. W tym roku krajem, na który zostanie zwrócona szczególna uwaga, będzie Republika Środkowoafrykańska.
Wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą modlić się za prześladowanych chrześcijan podczas mszy św. Zostanie również przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek. Zebrane środki trafią do potrzebujących za pośrednictwem organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Mieszkańcy Republiki Środkowoafrykańskiej cierpią z powodu klęski głodu. Ponadto wewnętrzne konflikty zbrojne i bieda zmuszają setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców, zarówno wewnątrz kraju jak i poza jego granicami. Cierpienie dotyka szczególnie kobiet i dzieci, które często stają się ofiarami handlu ludźmi i zmuszane są do niewolniczej pracy.

Zmarł ks. Jan Radkiewicz

W czwartek 2 grudnia 2021 r., w 69. roku życia i 44. roku kapłaństwa, zakończył …