Zmarł ks. kan. Krzysztof Maksymowicz

W piątek 6 listopada 2020 r. na plebanii we Wschowie, w wieku 59 lat i w 33 roku kapłaństwa, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Krzysztof Maksymowicz, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

Msza św. żałobna dla kapłanów z Dekanatu Wschowa zostanie odprawiona w poniedziałek 9 listopada o godz.20.00, w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie. W tym samym miejscu we wtorek 10 listopada br. o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, a po jej zakończeniu dalsze obrzędy pogrzebowe będą sprawowane na cmentarzu parafialnym we Wschowie.

Śp. ks. kan. Krzysztof Maksymowicz urodził się 18 kwietnia 1961 r. w Przeworsku w rodzinie Adama i Marii z d. Pieniążek. W 1981 r. ukończył Technikum Elektryczne w Przeworsku. Po maturze przez rok pracował w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców. W 1982 r. poprosił o przyjęcie do seminarium duchownego w Paradyżu. Święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego biskupa gorzowskiego Józefa Michalika otrzymał 5 czerwca 1988 r. w Gorzowie Wlkp.

Po święceniach pracował jako wikariusz w Sulechowie (par. pw. Podw. Krzyża Świętego, 1988-1990), Zielonej Górze (par. pw. Ducha Świętego, 1990-1996) i Świebodzinie (par. NMP Królowej Polski, 1996-2001). 22 sierpnia 2001 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie. Ponadto, od 15 lutego 2003 r. pełnił funkcję ojca duchownego w Dekanacie Wschowa. 19 grudnia 2009 r. został wyróżniony godnością kanonika R.M.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …