Ewangelizacja podczas Pol’and’Rock Festival – zaproszenie

Zapisz się do grona Przyjaciół Jezusa – Ewangelizacja podczas Pol’and’Rock Festival!

Znasz Jezusa i chcesz podzielić się tą relacją z innymi? Dołącz do Inicjatywy Przyjaciele Jezusa, która odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w terminie 31.07-03.08.2019 podczas Pol’and’Rock Festival (dawniej Woodstock). Do udziału w tej misji ewangelizacji zapraszamy osoby wszystkich stanów (duchowni/ osoby zakonne/ osoby świeckie) a jedynym warunkiem udziału jest wiek pełnoletni i zgoda swojego duszpasterza.

Pol’and’Rock Festival co roku gromadzi młodych ludzi z bardzo zróżnicowanym podejściem do samych siebie, świata, w którym żyją jak i Pana Boga. Wszystkich ich charakteryzuje jednak duża otwartość na siebie nawzajem. Właśnie dlatego chcemy, żeby w tym miejscu wymiany przeróżnych doświadczeń i zapatrywań byli też tacy, którzy będą chcieli podzielić się swoją przyjaźnią z Jezusem – nie tyle za pomocą siły argumentu, co języka bliskości – do czego zaprasza nas też Papież Franciszek:

…trzeba dać uprzywilejowane miejsce językowi bliskości, językowi miłości bezinteresownej, relacyjnej i egzystencjalnej, która dotyka serca, dociera do życia, rozbudza nadzieję i pragnienia. Trzeba podchodzić do ludzi młodych z językiem miłości, a nie z prozelityzmem. Językiem rozumianym przez ludzi młodych jest język tych, którzy dają życie, którzy są tutaj dzięki nim i dla nich, i tych, którzy pomimo swoich ograniczeń i słabości starają się konsekwentnie żyć swoją wiarą (Papież Franciszek, Christus vivit, 211).

Szczegółowe informacje i link do zapisów znajdziesz na www.pj-przystanekjezus.pl oraz www.facebook.com/PJPrzystanekJezus

Zapraszamy!

ks. Piotr Juckiewicz

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego