Gorzowskie obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

– Zaufajmy Duchowi Świętemu w każdym kroku, który nam proponuje – powiedział bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 31 maja odbyły się gorzowskie uroczystości z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Kaznodzieja przypomniał, że Duch Święty jest w Kościele źródłem miłości, prawdy i nieustającej odnowy. – Zaufajmy Duchowi Świętemu w każdym kroku, który nam proponuje. I tu znajdujemy odpowiedź na pytanie o misję św. Jana Pawła II w Kościele, odpowiedź dlaczego pielgrzymował do naszej ojczyzny Gorzowa. Wedle autorów biblijnych Duch Święty działa w przywódcach sprawiając, że oni nie tylko wszystko czynią w imię Boga, ale wszystko co czynią, naprawdę służy wypełnianiu się Bożych planów – podkreślił biskup.

– Abraham, Mojżesz, św. Piotr, czy św. Paweł, ale także w tym duchu odbieramy osobę i pielgrzymowanie św. Jana Pawła II i jego nauczanie, które tu w Gorzowie domagało się od nas świadectwa wiary. Dlatego nie słowem, ale czynem, praktyką modlitwy i służbą miłości odpowiedzmy na natchnienie Ducha Świętego, które zawsze są możliwe do doświadczenia, ilekroć sprawujemy Eucharystię, ilekroć w niej z wiarą uczestniczymy – dodał.

Po Mszy św. bp Tadeusz Lityński poświęcił pamiątkową tablicę z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Z ordynariuszem modlili się proboszczowie gorzowskich parafii.

Mszę św. transmitowała TVP3 Gorzów Wlkp. Uroczystości można było oglądać także na specjalnym telebimie ustawionym na wzgórzu papieskim.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.

(Tekst ze strony Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego: ZGG.GOSC.PL)

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …