Poświęcenie w Dąbroszynie oraz Kostrzynie n. Odrą

Bp Tadeusz Lityński 2 czerwca spotkał się z wiernym i duszpasterzami parafii pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą. Podziękował im za troskę o parafialne świątynie.

Najpierw bp Tadeusz Lityński odwiedził kościół w pw. św. Józefa w Dąbroszynie, gdzie dzięki mieszkańcom i duszpasterzom do dawnego blasku powraca tutejsza zabytkowa świątynia. Po krótkim słowie biskup poświęcił odnowioną nastawę ołtarzową, ambonę i obraz św. Józefa, a także nowy ołtarz i drogę krzyżową. Na zakończenie wszyscy odmówili Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Później bp Tadeusz Lityński pojechał do kościoła parafialnego, gdzie odprawił Mszę św. – Dzień 2 czerwca 2020 roku wpisuje się w historię Kostrzyna nad Odrą. Dokonamy poświęcenia nowego ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się modlitwa, bardzo ważna i cenna dla Kościoła. W roku duszpasterskim odkrywamy prawdę, że Duch Święty prowadzi nas do ołtarza Eucharystii – mówił biskup na początku Mszy św.

Chodzi o ołtarz w zabytkowej kaplicy obok kościoła parafialnego, która w całości przeszła gruntowny remont. To właśnie tam będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Do właśnie takiej modlitwy gorąco zachęcał bp Tadeusz Lityński. – Adoracja jest oddawaniem najgłębszej czci Obecności Bożej i zarazem głębokim aktem dziękczynienia, jakie składamy Ojcu za to, że w swoim Synu nawiedził i odkupił swój lud – mówił w homilii biskup i dodał: – Mamy takie sprawy i takie problemy do rozwiązania, że potrzebujemy bliskości Jezusa.

Tego dnia do kaplicy uroczyście wniesiono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Proboszczem tutejszej parafii jest ks. Wojciech Skóra.

Galeria zdjęć: Dąbroszyn – TUTAJ, Kostrzyn nad Odrą – TUTAJ.

(Tekst ze strony internetowej Gościa Niedzielnego – ZGG.GOSC.PL)

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …