Inauguracja diecezjalna Roku Rodziny „Amoris laetitia”

19 marca br. rozpoczyna się zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Z tej okazji w gorzowskiej katedrze o godz. 15.00 zostanie odprawiona  Droga Krzyżowa, której rozważania poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył uroczystej mszy św. otwierającej Rok Rodziny.
Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zachęciło wszystkich proboszczów, by tego dnia w duchu jedności podczas parafialnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej posłużyli się tymi samymi rozważaniami „Małżeńskiej Drogi Krzyżowej 2021”, a podczas mszy św. zauważyli inaugurację Roku Rodziny „Amoris laetitia”. Wszystkie parafie otrzymały również okolicznościowe foldery z tekstami modlitw papieża Franciszka do św. Józefa oraz do Świętej Rodziny. W folderze zamieszczono ponadto informację o inicjatywach modlitewnych związanych z duszpasterstwem rodzin, tj. o duchowej adopcji dziecka poczętego oraz adopcji małżeństw zagrożonych rozbiciem.

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone …