IX Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej w Sulechowie

Dokładnie 179 osób – wśród nich soliści, zespoły, chóry i schole – wystąpiło w IX Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Sulechowskim Domu Kultury im. Fryderyka Chopina.

Wtegorocznej edycji Przeglądu wzięli udział następujący wykonawcy: zespół Wiolinki z Nowego Kramska, Roksana Wiśniewska z Sulechowa, chór Laudate Dominum z Sulechowa, Karolina Góralska z Zielonej Góry, zespół Gamma ze Skąpego, Klara Kmieciak ze Wschowy, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Rezonans” z Nietkowa, Wiktoria Majda z Sulechowa, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Sukces” z Nietkowa, Polskie Bratki z Zielonej Góry, Dominanta z Sulechowa, 19 Drużyna Starszo-Harcerska „Wataha” z babimojsko-sulechowskiego hufca ZHP, Emilia Schrener z babimojsko-sulechowskiego hufca ZHP, Monika Skrzypczak z Sulechowa, Łęczenia z Ośna Lubuskiego oraz chór Crescendo z Sulechowa.

Patronat honorowy nad przeglądem objęli biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński oraz burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys.

Wydarzenie zorganizowała diecezjalna Akcja Katolicka, oddział AK przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie i przy parafii Narodzenia NMP w Nowym Kramsku oraz SDK.

Gościem specjalnym był bp Adam Dyczkowski.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …