Inauguracja roku akademickiego na Instytucie Filozoficzno-Teologicznym

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze odbyła się 26 października.

Wzięli w niej udział wykładowcy, pracownicy instytutu oraz studenci zarówno dziennych studiów magisterskich z teologii, jak i dwuletnich studiów podyplomowych oraz Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

Wszystko poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

– Dzisiejsze słowo Boże zaprasza nas do życia według Ducha, do podjęcia drogi nawrócenia. Oto treść słowa Bożego na dziś, na te czasy. Ale ten proces nawrócenia jest też wpisany w czas studium na instytucie. Mam być Bożym człowiekiem, bardziej podobnym po latach zgłębiania teologii do Chrystusa – mówił w homilii bp Lityński.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …