Jubileusz bp. Stefana Regmunta

W niedzielę 5 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze bp Stefan Regmunt będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynno-błagalnej z okazji 25. rocznicy święceń biskupich.

Do udziału w jubileuszowym dziękczynieniu zaproszeni są wszyscy diecezjanie oraz goście spoza diecezji.

Bp Stefan Regmunt urodził się 20 czerwca 1951 r. w Krasnymstawie. W 1976 r. ukończył Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu i otrzymał święcenia kapłańskie. Ukończył również specjalistyczne studia z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uwieńczone obroną pracy doktorskiej. 3 grudnia 1994 r. otrzymał nominację na biskupa pomocniczego diecezji legnickiej. Święcenia biskupie przyjął z rąk św. Jana Pawła II w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 1995 r. Jako zawołanie swej posługi biskupiej obrał słowa „Servire in caritate” (Służyć w miłości). 29 grudnia 2007 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował go biskupem zielonogórsko-gorzowskim.  28 kwietnia 2015 r., w trakcie zmagania z ciężką chorobą, bp Stefan Regmunt złożył na ręce Ojca Świętego Franciszka prośbę o zwolnienie z urzędu biskupa diecezjalnego. Obecnie służy diecezji jako biskup biskup-senior.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …