Pasterka w Głogowie i Grodowcu

– W centrum Bożego Narodzenia stoi wydarzenie, które zmieniło historię świata – mówił bp Lityński podczas tegorocznej Pasterki.

Biskup Tadeusz Lityński o godz. 22 przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie, a o północy – w sanktuarium w Grodowcu. – Nie jest łatwo odkryć prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia w czasach, kiedy stały się one jednym z najbardziej konkretnych towarów na sprzedaż, na którym doskonale można zarobić. Można odnieść wrażenie, że te święta zostały ograniczone do jarmarku, do folkloru, pewnego sentymentalizmu – mówił w homilii bp Lityński.

– W centrum Bożego Narodzenia stoi wydarzenie, które zmieniło historię świata. A wszystko zaczęło się bardzo skromnie. Ubodzy mieszkańcy Nazaretu, stajnia, żłób, bliskość zwierząt i pasterzy – wyliczał.

Biskup podkreślił, że pasterze, którzy przyszli do żłóbka, uczą nas stawiania Boga na pierwszym miejscu. – Ich postawa powinna nas prowadzić do pytania o to, czy stawiam Boga na pierwszym miejscu w moim życiu, czy odpowiedzi na trudne pytania szukam w Bożej mądrości i Bożym słowie – mówił biskup.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

List rektora seminarium duchownego na Niedzielę Chrystusa Króla

List Rektora Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu na Niedzielę Chrystusa Króla 26.11.2023 r. Siostry i …

Skip to content