Pasterka w Głogowie i Grodowcu

– W centrum Bożego Narodzenia stoi wydarzenie, które zmieniło historię świata – mówił bp Lityński podczas tegorocznej Pasterki.

Biskup Tadeusz Lityński o godz. 22 przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie, a o północy – w sanktuarium w Grodowcu. – Nie jest łatwo odkryć prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia w czasach, kiedy stały się one jednym z najbardziej konkretnych towarów na sprzedaż, na którym doskonale można zarobić. Można odnieść wrażenie, że te święta zostały ograniczone do jarmarku, do folkloru, pewnego sentymentalizmu – mówił w homilii bp Lityński.

– W centrum Bożego Narodzenia stoi wydarzenie, które zmieniło historię świata. A wszystko zaczęło się bardzo skromnie. Ubodzy mieszkańcy Nazaretu, stajnia, żłób, bliskość zwierząt i pasterzy – wyliczał.

Biskup podkreślił, że pasterze, którzy przyszli do żłóbka, uczą nas stawiania Boga na pierwszym miejscu. – Ich postawa powinna nas prowadzić do pytania o to, czy stawiam Boga na pierwszym miejscu w moim życiu, czy odpowiedzi na trudne pytania szukam w Bożej mądrości i Bożym słowie – mówił biskup.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …