Jubileusz Bractwa św. Jakuba Apostoła

Bractwo św. Jakuba Apostoła w Jakubowie 6 listopada świętowało jubileusz 15-lecia istnienia. Uroczystej Mszy św. w tamtejszym sanktuarium przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

– Obchodzimy dzisiaj jubileusz 15-lecia powstania Bractwa św. Jakuba Starszego Apostoła z siedzibą w Jakubowie. Jest to ogólnopolskie stowarzyszenie, mamy już 7 oddziałów w Polsce. Członkowie Bractwa św. Jakuba służą pielgrzymom, odtwarzają szlaki św. Jakuba w Polsce, troszczą się o świątynie, kościoły. I ta ich służba przynosi wielkie owoce – mówi ks. Stanisław Czerwiński, kustosz sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w sanktuarium w Jakubowie. Po Mszy odbyła się wspólna wieczerza w czasie, której członkowie Bractwa otrzymali nowy film o sanktuarium oraz muszle św. Jakuba z rąk księdza biskupa.

Bractwo św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie powstało w 2004 r. – W marcu przybyły do mnie dwa małżeństwa z Lubina i właściwie to oni zainicjowali życie Bractwa. Później miejscowi parafianie zaangażowali się w to dzieło, powstały oddziały Bractwa, które bardzo szybko się rozrastało i dzisiaj towarzyszy mu wiele inicjatyw – dodaje ks. Czerwiński.

W jubileuszu uczestniczyli członkowie Bractwa św. Jakuba Apostoła z Lęborka, Szczyrku, Więcławic Starych k. Krakowa, Brzeska, Małujowic, Ośna Lubuskiego czy samego Krakowa.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”