Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie 13 listopada dziękowano Bogu za 30 lat jej istnienia. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a współkoncelebrowało ją wielu kapłanów, którzy lata pracowali w tutejszej parafii. – Coraz bardziej wkrada się lęk w życie wierzących. Dlatego potrzebujemy świadków, naszych patronów, którzy dla Chrystusa nie tylko pokonali przestrzeń geograficzną z Włoch pod międzyrzeckie lasy, ale lęk przed nieznanym – mówił w homilii bp Lityński.

– Jezus jest wzorem nie tylko dla mnichów, ale dla wszystkich chrześcijan, a nasze życie wiary ma być nieustannym procesem stawiania się podobnym do Jezusa w naszym myśleniu i działaniu – kontynuował.

Wspólnota pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie Wlkp. to największa parafia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Powstała w 1989 roku. Powołał ją ówczesny bp Józef Michalik. Jej pierwszym długoletnim proboszczem i budowniczym był ks. prał. Władysław Pawlik. Później kierował nią ks. Janusz Mikołajewicz, a obecnie proboszczem jest ks. Bogusław Kaczmarek.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content