Obchody III Światowego Dnia Ubogich w Zielonej Górze

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz kolejny włączyła się w obchody ustanowionego przez papieża Franciszka Światowego Dnia Ubogich. 18 listopada na stołówce przy ul. Bema w Zielonej Górze została odprawiona Msza św. dla podopiecznych diecezjalnej Caritas, a po niej zaplanowano spotkanie przy kawie i poczęstunek.

– W naszej Caritas taki dzień przeżywamy praktycznie codziennie, ponieważ każdego dnia przychodzą do nas osoby ubogie, bezdomne, które potrzebują pomocy i wsparcia. Natomiast dzisiaj w odpowiedzi na apel papieża Franciszka obchodzimy uroczyście Mszą św. i spotkaniem z potrzebującymi III Światowy Dzień Ubogiego – mówi Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas. – Każdy, kto przyjdzie dzisiaj do naszej stołówki, z której codziennie korzysta blisko 200 osób, oprócz ciepłego posiłku otrzyma upominek od diecezjalnej Caritas – ciepłe czapki i rękawiczki, a także Ewangelię na każdy dzień, po to, żeby potrzebujący wzmacniali się słowem Bożym i dzięki temu mieli nadzieję na lepsze życie, na lepszą przyszłość – dodaje.

Pomoc Caritas, jak mówi Sylwia Grzyb, jest różnoraka. Każdego dnia z łaźni i ogrzewalni korzysta kilkadziesiąt osób. Oprócz tego diecezjalna Caritas pomaga potrzebującym w zakupie lekarstw, dostaniu się do ważnych ośrodków medycznych w kraju, pomaga także osobom z zagranicy, zapewniając żywność, odzież i powrót do kraju. – Każdy dzień przynosi nam coś innego – innego człowieka, który do nas przychodzi i inny rodzaj pomocy, który jest świadczony – dodaje Grzyb.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”