poniedziałek , 17 czerwca 2024

Jubileuszowy odpust w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 16 czerwca odbyły się centralne obchody Maryjnego Roku Jubileuszowego. Mszy św. odpustowej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Niedzielne obchody rozpoczęły się od modlitwy różańcowej i katechezy jubileuszowej wygłoszonej przez ks. Roberta Patro. Natomiast w samo południe Sumie odpustowej przewodniczył kard. Nycz, metropolita warszawski. Koncelebrowali ją biskupi z metropolii szczecińsko-kamieńskiej, a także bp Antonii Stankiewicz z Rzymu.

– Gromadzimy się przy dziękczynnym ołtarzu, by podziękować za wielowiekową obecność naszej Matki i Królowej na rokitniańskim wzgórzu. Od 350 lat kolejne pokolenia pielgrzymów tej ziemi przybywają tu, by spotkać się z obliczem zasłuchanej Matki i niejako wyryć ten święty wizerunek w swoim chrześcijańskim życiu poprzez cierpliwie słuchanie Boga w napotkanych ludziach – mówił bp Tadeusz Lityński na początku Eucharystii. Homilię wygłosił kard. Nycz.

Wydarzeniom towarzyszyła wystawa „Archeologia niebiańska”, prezentująca przedmioty znalezione podczas prac remontowych w gorzowskiej katedrze.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezjalne Dni Młodzieży 2024

W dniach 7-8 czerwca br. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W tym roku …

Skip to content