Pielgrzymka Leśników do Rokitna

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 17 czerwca odbyła się Pielgrzymka Leśników. Przewodniczył jej krajowy duszpasterz leśników bp Tadeusz Lityński.

W tym roku w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie trwa Rok Jubileuszowy w związku z 350-leciem obecności tutaj cudownego obrazu. – Rokitno, chcę to podkreślić z mocą, jest miejscem wielkiej przemiany człowieka na przestrzeni wieków. Świadczą o tym świadectwa składane przez ludzi, którzy tutaj doświadczyli mocy Bożej – mówił bp Lityński. Homilię w trakcie Mszy św. wygłosił kustosz rokitniańskiego sanktuarium ks. Piotr Bortnik.

Po Mszy św. cztery osoby zostały uhonorowane najwyższym wyróżnieniem w branży leśnej, jakim jest Kordelas Lasów Państwowych. Nazwa nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP. Otrzymali je: Jerzy Wołczyk, Stanisław Rataj, Marek Woś i Jan Kurach.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

List rektora seminarium duchownego na Niedzielę Chrystusa Króla

List Rektora Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu na Niedzielę Chrystusa Króla 26.11.2023 r. Siostry i …

Skip to content