poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Komunikat o modlitwie za zmarłych

Drodzy Diecezjanie,

miesiąc listopad w długiej tradycji Kościoła katolickiego jest czasem intensywnej i wytrwałej modlitwy za zmarłych. Osiem razy w ciągu całego tego miesiąca, w dowolnie wybrane przez siebie dni, możemy uzyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się tam za zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczne jest ponadto spełnienie zwykłych warunków, a więc: wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii Świętej i odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.  Niech najbliższe tygodnie będą czasem wołania do Boga, aby ci, którzy przed nami odeszli ze znakiem wiary i śpią w pokoju, mieli udział w Bożej radości, światłości i pokoju.

Trwająca pandemia wciąż nam przypomina o kruchości ziemskiego życia. Każdego dnia jesteśmy informowani o zmarłych w wyniku zarażenia Covid-19, wśród których byli i są także nasi bliscy. Pamiętając o kilku tysiącach diecezjan, zmarłych w czasie pandemii, będę ich polecał Bożemu Miłosierdziu podczas Mszy św., którą odprawię 3 listopada br. o godz. 17.30  w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie to będzie także  transmitowane przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Serdecznie zapraszam do osobistego udziału we Mszy św. za zmarłych diecezjan lub do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Niech ta modlitwa, będzie znakiem miłosierdzia wobec zmarłych oraz pomaga także nam z wiarą i ufnością patrzeć w przyszłość.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 29 października 2021 r.

Znak: B2-13/21

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …