niedziela , 16 czerwca 2024

Komunikat w sprawie kampanii społecznej „Koronawirus jest śmiertelny. Zachowuj się bezpiecznie”

Od kilku miesięcy cały świat stoi wobec wielkiego zagrożenia, jakim jest COVID-19. Pandemia momentami bardzo mocno sparaliżowała nasze życie codzienne i uczy nas, niejako na nowo, troski o siebie i drugiego człowieka.

Z ogromną radością i poczuciem troski o naszych mieszkańców przyjąłem wiadomość o kampanii społecznej „Koronawirus jest śmiertelny. Zachowuj się bezpiecznie” prowadzonej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Akcja ta ma przypomnieć i utrwalić zasady mogące chronić nas wszystkich w trakcie pandemii, m.in. mycie rąk, noszenie maseczek czy zachowanie dystansu społecznego.

Serdecznie zachęcam mieszkańców Gorzowa Wlkp. i regionu gorzowskiego o włączenie się w tę kampanię. Proszę także księży proboszczów tego regionu o zamieszczenie na stronach internetowych i tablicach ogłoszeń parafii przygotowanych materiałów informacyjno-edukacyjnych. Potrzeba naszego wspólnego wysiłku, abyśmy zminimalizowali skutki pandemii.

Proszę o pomoc i zawierzam wszystkich chorych, służby walczące z koronawirusem i włączających się w tę kampanię wstawiennictwu Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.

Zielona Góra, 10.09.2020 r.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Sprawdź także

Diecezjalny odpust w Rokitnie

– Trzeba nam dziś uczyć się od Maryi słuchania i wysłuchiwania drugiego człowieka. To także …

Skip to content