50 lat parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września świętowała nie tylko doroczny odpust, ale także jubileusz 50-lecia. Liturgii przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Współkoncelebrował ją bp Adam Dyczkowski, a także wielu kapłanów z całej diecezji.

Oczywiście nie zabrakło pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła – ks. Jerzego Nowaczyka. To właśnie do jego osoby nawiązał na początku homilii bp Tadeusz Lityński.

– Parafia pw. Podwyższenia Krzyża św. miała swoje początki przed 50 laty, gdy na teren tutejszego osiedla przybył niezłomny duszpasterz akademicki ks. Jerzy Nowaczyk. I z niezwykłą gorliwością rozpoczął z mieszkańcami tej części miasta budowanie wspólnoty żywego Kościoła przy zabytkowej kaplicy poświęconej Matce Bożej, a z czasem budowanie także tej świątyni. Bóg pozwolił dzisiaj dostojnemu ks. prałatowi Jerzemu, dzisiaj już emerytowi, ale ciągle bardzo aktywnemu, przeżywać razem z nami ten czas jubileuszu – mówił biskup.

– Jako biskup diecezjalny, w imieniu własnym, biskupów seniorów, duchowieństwa i całej rodziny diecezji wyrażam wielką wdzięczność nie tylko ks. prałatowi, jego współpracownikom wikariuszom, siostrom benedyktynkom ale całej rodzinie parafialnej za to świadectwo wiary i gorliwości duszpasterskiej – dodał.

Jubileuszowe uroczystości poprzedziło spotkanie biur i kół Przyjaciół Radia Maryja oraz programu słowno-muzycznego przygotowanego przez nauczycieli, rodziców i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 17.

Galeria zdjęć: TUTAJ

(tekst ze strony Gościa Niedzielnego – zielonogórsko-gorzowskiego: ZGG.GOSC.PL)

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content