Koncert przy katedrze

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto patronalne odbudowywanej po pożarze świątyni na Placu Katedralnym zagrali 15 sierpnia „Skaldowie”.

Występ przed remontowaną katedrą jednego z najbardziej popularnych polskich zespołów, legendy muzyki, łączącego pokolenia był symboliczny – katedra, matka kościołów łączy pokolenia diecezjan. Koncert zorganizowany pod patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego był wyrazem wdzięczności dla osób wspierających odbudowę najważniejszej świątyni w diecezji i Gorzowie Wlkp.

Wydarzenie zainicjowało planowaną na kilkanaście miesięcy zbiórkę SMS. Wysyłając na nr 72052 wiadomość: KATEDRA możemy dołączyć do grona przyjaciół katedry – matki kościołów. Koszt SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT.

Zanim na scenie pojawili się „Skaldowie” prezentując swój repertuar, publiczność obejrzała film o katedrze, wysłuchała ks. Zbigniewa Kobusa, proboszcz katedry oraz Jana Budziaszka, perkusisty zespołu opowiadającego o wyjątkowej sile modlitwy różańcowej.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim

Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 marca …