Konferencja „Co mówi Duch do Kościoła?”

W zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego 1 września odbyło się spotkanie księży z całej diecezji ze świeckimi ewangelizatorami. A wszystko pod hasłem: „Co mówi Duch do Kościoła?”.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Do Zielonej Góry przyjechali dr Mary Healy, amerykańska teolog i przewodnicząca Doktrynalnej Komisji ds. Międzynarodowej Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie; pastor Robby Dawkins z USA, założyciel szkół ewangelizacji na Bliskim Wschodzie, a także Marcin Zieliński, ewangelizator i charyzmatyk, lider wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic.

Konferencję patronatem objął bp Tadeusz Lityński. To z jego inicjatywy 1 września w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dla księży z naszej diecezji w ramach formacji stałej. – To kontynuacja przygotowania do nowego roku duszpasterskiego, który będzie przebiegał pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – wyjaśnił biskup.

– Papież Franciszek mocno podkreśla, że Duchu Święty mówi przez wszystkich ochrzczonych. Dziś chcemy posłuchać naszych gości, którzy mają doświadczenie w ewangelizacji – dodał.

Dziś konferencja, dla wszystkich chętnych, przeniosła się do Głogowa. Jej ostatnim akcentem będzie Msza św. w głogowskiej kolegiacie pod której odbędzie się modlitwa o uzdrowienie.

Konferencję zorganizowała wspólnota i fundacja WiaryGODni, działająca przy parafii kolegiackiej w Głogowie.

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …