48. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna

W pierwszą niedzielę września w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej odbyła się 48. Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

GALERIA ZDJĘĆ – CZĘŚĆ I i CZĘŚĆ II

Pielgrzymka już na stałe wpisała się w diecezjalny kalendarz. Zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę września i poprzedza ją Diecezjalny Dzień Wspólnot Animatorów i Diakonii. To okazja to podsumowania minionego roku formacji, ale też zaplanowania kolejnego.

Pielgrzymka rozpoczęła się od koncertu uwielbienia i katechezy oraz spotkań Domowego Kościoła i oazy dorosłych. Potem były spotkania w grupach oaz wakacyjnych, a głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Biskup zachęcił oazowiczów w każdym wieku do odważnego świadectwa. – Wszystko, czego w ostatnim czasie doświadczyliście, czy to w wakacyjnych rekolekcjach, Światowych Dniach Młodzieży, rocznej formacji jest waszym ogromnym darem dla Kościoła, dla naszej diecezji! – mówił pasterz diecezji.

Podkreślił również, że tak, jak przez św. Pawła, tak i przez oazowiczów Bóg może dotrzeć z przesłaniem Dobrej Nowiny. – Może po latach formacji, licznych niepowodzeniach ewangelizacyjnych w Waszych rodzinach, kręgach koleżeńskich, miejscach pracy jest w Was już jakieś poddanie się. Nie bez przypadku Słowo stawia dziś przed wami właśnie św. Pawła, przypomnijcie sobie, jak wielu porażek apostolskich on doświadczył, a mimo tego się nie poddał! – zauważył kaznodzieja.

– Zawsze szukał wkoło siebie osób, z którymi może tworzyć wspólnotę, potrafił się zatrzymać nawet przy jednym człowieku! Potrafił dobru dać kolejną szansę! To samo Jezus chce czynić przez was. Wierzy w was, bo wie, jak wiele Jego miłości i dobra macie w sobie! – dodał.

Podczas tegorocznych wakacji udało się zorganizować jedenaście oaz dziecięcych i młodzieżowych w których wzięło udział ok. 300 osób. Natomiast w rekolekcjach Domowego Kościoła wzięło udział ok. 400 osób. – To daje nam 700 osób, więc wróciliśmy do tego czasu sprzed pandemii – wyjaśnia ks. Dariusz Korolik, moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Przed Ruchem Światło-Życie kolejny rok formacyjny, któremu będzie przyświecać hasło: „Kościół żywy”. – Chcemy odkrywać Kościół, jak wspólnotę której dajemy życie, ale też wspólnotę z której możemy czerpać. To jest sedno tego roku formacyjnego – wyjaśnia moderator.

– Natomiast dzisiaj rozpoczynamy jubileusz 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji – dodaje.

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …