Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów – etap diecezjalny

Etap diecezjalny 25. Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów odbył się 9 i 10 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

„Kto był pierwszym dzieckiem Adama i Ewy?”, „Co było znakiem pierwszego przymierza?”, „Komu sprzedano Józefa w Egipcie?”, „Jak Rachel nazwała swojego drugiego syna i co to imię oznacza?” – z tymi i innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu. W tym roku ministranci i lektorzy musieli szczegółowo poznać Księgę Rodzaju.

– Ten konkurs ma na celu przede wszystkim rozmiłowanie w Piśmie Świętym. Chcemy, aby posług ministrantów i lektorów była bardziej „ubiblijniona”. Aby wiedzieli, że to co robią przy ołtarzu ma swoje korzenie w Piśmie Świętym – wyjaśnia ks. Łukasz Łaszkiewicz z Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.

W grupie młodszej najlepszy okazał się: Jakub Mielcarz z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, drugie miejsce zajął Miłosz Ziółkowski z Rzepina, a trzecie Miłosz Prokop z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp.

Indywidualnie w grupie starszej zwyciężył: Jakub Bielewicz z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Drugi był Bartosz Aniunkiewicz z parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp., a trzeci Bartłomiej Wieliczko z Rzepina.

Natomiast drużynowo, po dogrywce, najlepsi okazali się ministranci z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp., drugie miejsce zajęła parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, a trzecie parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie.

Finał ogólnopolski odbędzie się 18 i 19 maja również w Paradyżu.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Oferta studiów teologicznych i formacja do diakonatu stałego

1. Rekrutacja na dwuletnie teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe dla nauczycieli w Gorzowie Wlkp. Koszt studiów – …

Skip to content