niedziela , 23 czerwca 2024

Konkurs „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”

Uczniowie zielonogórskich szkół podstawowych uczestniczyli 24 października w gali 13 konkursu plastycznego – literackiego pt. „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”.

– Uważam Jana Pawła II za ogromny autorytet i podtrzymuję szacunek wobec jego osoby i czynów. Najwięcej informacji o Ojcu Świętym zaczerpnęłam z lekcji religii, ale również z własnych zbiorów. Mam plik ze starymi dokumentami, książkami z którego korzystałam i szukałam inspiracji do pracy. To co najbardziej zapamiętałam z postawy Karola Wojtyły, to uśmiech, który jest jedyny w świecie i nie do podrobienia – powiedziała Julia Wójcik, ze SP nr 8 w Zielonej Górze.

Jury spośród 200 prac plastycznych i 100 tekstów wyłoniło zwycięzców i wyróżniło najciekawsze realizacje, zwracając uwagę na wartości artystyczne, samodzielność wykonania oraz wykorzystanie kolorystyki nawiązującej do barw narodowych, podkreślającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Konkurs jest szczególną lekcją w szkole Jana Pawła II, lekcją poświęconą również miłości ojczyzny, której uczył papież słowem, gestami i przykładem, jak ważna jest Polska – mówiła Barbara Paliszkiewicz, koordynatorka konkursu.

Warto podkreślić, że dzieci uczestniczące w konkursie urodziły się po śmierci papieża Polaka. Tym bardziej organizatorom zależało na podtrzymywaniu pamięci o wyjątkowym rodaku. Uczniowie podkreślali, że podczas przygotowywania prac konkursowych rodzice opowiadali o pielgrzymkach papieskich, o doświadczeniach młodości związanych z Janem Pawłem II. Wspomnienia pełne emocji i zachwytu pozwoliły dzieciom zasymilować doświadczenia rodziców i ze zrozumieniem przedstawić papieskie przesłanie.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content