Strona główna / Wiadomości / Ks. Janusz Malski ponownie wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża

Ks. Janusz Malski został ponownie wybrany moderatorem generalnym Cichych Pracowników Krzyża.

Od 15 do 25 października 2018 roku w domu macierzystym Cichych Pracowników Krzyża w Rzymie odbyło się walne zgromadzenie pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami”.

Cisi Pracownicy Krzyża to międzynarodowe stowarzyszenie wiernych działające na rzecz chorych i niepełnosprawnych, którego celem jest ukazywanie sensu cierpienia oraz formacja osób cierpiących, aby i one mogły stać się Chrystusowymi uczniami i misjonarzami. Założył je, wraz z apostolatem Centrum Ochotników Cierpienia, bł. Luigi Novarese, beatyfikowany przez papieża Franciszka w 2013 roku.

Podczas spotkania wybierano moderatora generalnego tej wspólnoty. Został nim po raz drugi polski kapłan – ks. Janusz Malski pochodzący z Głogowa (diecezja zielonogórsko-gorzowska). – Chcemy wciąż troszczyć się o świeżość naszego charyzmatu, aby nie zagubić tego, co najistotniejsze. Cisi Pracownicy Krzyża animują apostolat wśród chorych i odpowiadają za dzieło Centrum Ochotników Cierpienia, realizując wizję bł. Luigiego Novarese, który zauważył, że chorzy w Kościele są często spostrzegani tylko od strony opieki przedmiotowej. Nasz założyciel widział osoby cierpiące jako podmiot aktywności duszpasterskiej, jako uczniów i misjonarzy – powiedział ks. Malski.

W Polsce Cisi Pracownicy Krzyża prowadzą w Głogowie Dom „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II, animując stamtąd apostolat świeckich, prowadząc rekolekcje dla chorych i niepełnosprawnych, a także rehabilitację i terapię. Apostolat świeckich oraz gałąź konsekrowana stowarzyszenia działają nie tylko we Włoszech i w Polsce, ale i w Portugalii, Kolumbii, USA oraz w Kamerunie.

Ks. Janusz Malski urodził się w 1957 r. W 1978 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Po trzech latach studiów wstąpił do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, w której przyjął konsekrację, a w 1985 roku święcenia kapłańskie. W 1997 roku został przełożonym nowo powstałego Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie.

Stowarzyszenie Cichych Pracowników Krzyża jest ruchem założonym w 1980 roku przez ks. prałata Luigiego Novarese i s. Elwirę Miriam Psorulla. Jego członkami są duchowni i świeccy, którzy całkowicie poświęcili się Bogu.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl

Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu

Odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu zgromadził 13 listopada wiernych na modlitwie za …