Konkurs „Jan Paweł II autorytetem w drodze”

W Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze rozstrzygnięto kolejną edycje konkursu: „Jan Paweł II autorytetem w drodze”.

Na konkurs nadesłano ponad 300 prac z 14 zielonogórskich szkół podstawowych. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: „Wszyscy jesteśmy równi. Prawo do życia w pokoju. Wolność w nauczaniu Jana Pawła II”.

Konkurs odbył się już po raz dwunasty. – Przez ten konkurs staramy się przybliżać uczniom różne wartości, które Jan Paweł II nam pokazywał swoim życiem, mówił o nich i kazał czynić. My właśnie przez te lata tak właśnie czynimy – mówiła dyrektor Elżbieta Iwaniec.

Nagrody uczniom wręczył bp Tadeusz Lityński. – Osoba Jana Pawła II jest na każde czas, a może na dzisiejsze szczególnie. Autorytet w życiu dorastającego człowieka jest bardzo ważny. Dzięki niemu ma na czym się wzorować, aby pełniej się rozwijać i odkrywać konkretne wartości. Przybliżanie osoby Jana Pawła II dlatego jest bardzo potrzebne – powiedział bp Tadeusz Lityński w przemówieniu do pedagogów i uczniów.

Katecheta ze Szkoły Podstawowej, ks. Rafał Michałowski, mówi, że dzieci dużo wiedzą o Janie Pawle II.

– Mają informację z od bliskich, z mediów czy katechezy i bardzo chętnie biorą udział w konkursie – przyznaje ks. Rafał.

W kategorii klas I-III najlepsza okazała się Dobrawa Kołtun z SP 14, a kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Gąsiorek z SP 8 i Aleksander Pawelec z SP 6. Natomiast w kategorii klas IV-VI zwyciężyła Inga Ćwiro z ZE 1. Kolejne miejsca na podium zajęli: Aleksandra Misiak z SP 8 i Kinga Baer z SP 11.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content