Krzyż u franciszkanów poświęcony

Biskup Tadeusz Lityński 5 października poświęcił kopułę z krzyżem, która będzie umieszczona na wieży budującego się kościoła w Zielonej Górze.

– Pomału kończymy zewnętrzny etap budowy kościoła. Największa wieża będzie miała prawie 50 metrów wysokości i będzie zwieńczona kopułą z krzyżem. Dziś poświęci ją bp Tadeusz Lityński, a 20 października ta kopuła będzie podniesiona i umieszczona na wieży. – wyjaśniał o. Stanisław Glista OFMConv, gwardian i proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

Wciąż jeszcze wiele wyzwań przed ojcami franciszkanami. – Pomału staramy się montować okna. Musimy wybudować łącznik pomiędzy kościołem a klasztorem. W tym łączniku będzie znajdować się zakrystia – tłumaczył proboszcz.

Datę ukończenia budowy świątyni trudno określić. – Nie odważę się jej podać, bo budowa idzie dość mozolnie, ale ciągle do przodu. Kolejne prace wykonujemy na tyle na ile finanse nam powołają. Kościół budujemy z tego co dostaniem od ludzi i z tego co dostaniemy z naszej prowincji klasztornej. A także z tego co nasi ojcowie poprzez swoją pracę czy posługę w różnych formach zarobią. To przekazujemy na budowę – wyjaśnia  o. Stanisław.

– Bardzo dziękujemy tym którzy nas wspomagają finansowo i modlitewnie. Prosimy o dalsze wsparcie – dodaje,

W zwieńczeniu wieży będzie umieszczona kapsuła czasu.

Przypomnijmy, że w 1998 roku ówczesny ordynariusz Adam Dyczkowski, zaprosił franciszkanów z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię do założenia domu zakonnego w Zielonej Górze.

Jak wspomóc ojców franciszkanów w budowie? Szczegóły na stronie parafii: http://www.zielonagora.franciszkanie.pl/.

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content