KSM ma nowego prezesa

Bp Tadeusz Lityński powołał nowego prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Został nim Jakub Kusiowski z parafii pw. św Jadwigi w Zielonej Górze.

Jakub Kusiowski z parafii pw. św. Jadwigi w Zielonej Góry w KSM działa od ponad trzech lat. – Na początku nie wiedziałem zbytnio o co chodzi. Ks. Marcin Bobowicz powoli nas w to wprowadzał. Dzięki temu stowarzyszeniu odkryłem, że młodzież może coś konkretnego robić w parafii i w diecezji. KSM każdemu młodemu człowiekowi daje możliwość rozwoju, zarówno duchowo i społecznie. W tej grupie może spotkać wielu młodych ludzi, którzy mają podobne pasje i zainteresowania – mówi nowy prezes.

Jakub jest studentem informatyki Politechniki Poznańskiej. – Ta nominacja to dla mnie wielkie wzywanie i duża odpowiedzialność, ale z Panem Bogiem wszystko jest możliwe. Na pewno musimy spotkać się całym zarządem i ustalić plan działania na cały przyszły rok – tłumaczy prezes, który zachęca młodzież do zaangażowania się w KSM: – Przyjdźcie! Na pewno nie pożałujecie i nie zmarnujecie swojego czasu.

Przypomnijmy, że nowy zarząd i kandydatów na  prezesa KSM wybrano podczas zjazdu w połowie listopada. W jego trakcie wyłoniono także trzech kandydatów na prezesa diecezjalnego KSM. Ostatecznego wyboru dokonał bp Tadeusz Lityński.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia, wspominając w tym roku 900-lecie powstania Diecezji Lubuskiej wracamy myślą …

Skip to content