Spotkanie Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej

– Chcemy, aby młodzież miała udział w tworzeniu Kościoła. Jej głos w życiu naszej diecezji jest bardzo, bardzo ważny – zapewnił bp Tadeusz Lityński.

Młodzieżowa Rada Duszpasterska spotkała się 1 grudnia w Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

– Chcemy podsumować to, co zrobiliśmy w minionym roku. Zaczynamy od modlitwy za młodzież, za wszystkie dzieła, które dzieją się w ciągu roku, a także o światło Ducha Świętego dla nas – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Czym jest Młodzieżowa Rada Duszpasterska? „Rada jest organem doradczym dla Biskupa w sprawach odnoszących się do duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji” – czytamy w statucie.

– To głos młodzieży! Są tu przedstawiciele różnych ruchów i stowarzyszeń, którzy podejmują konkretną odpowiedzialność za wydarzenia diecezjalne – tłumaczy duszpasterz młodzieży.

– Planujemy działania diecezjalne, ale także wyciągamy wnioski na przyszłość – wyjaśnia Łukasz Gonia z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Kościół to nie tylko ludzie dojrzali i starsi, ale także dzieci i młodzież. Chcemy, aby młodzież miała udział w tworzeniu Kościoła. Ich głos w życiu naszej diecezji jest bardzo ważny – przyznał biskup, który w ubiegłym roku powołał Radę w obecnym składzie.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content