KSM w naszej diecezji ma 25 lat

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej działa już ćwierć wieku. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 2 czerwca w Zielonej Górze.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. w zielonogórskiej konkatedrze. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński, który przypomniał, że w Polsce jest ok. 15 tysięcy członków stowarzyszenia. – W oddziałach parafialnych w naszej diecezji odbywają się spotkania formacyjne, podczas których młodzi umacniają się w wierze i omawiają aktualne wydarzenia z życia Kościoła i świata. Wspólna modlitwa, rekolekcje i dni skupienia kształtują relację z Panem Bogiem i z Kościołem. Znane jest zaangażowanie KSM na rzecz promowania kultury fizycznej i sportu, a także wydarzeń scenicznych. To z kolei wpływa na zaangażowanie młodzieży w życie wspólnoty parafialnej i lokalnej społeczności – zauważył pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Biskup podziękował młodzieży, że nie siedzi na kanapie, ale podejmuje różnorodne zadania w parafii i diecezji. – To waszą misją jest realizowanie zadań, które stawia nam Kościół przez nauczanie Ojca Świętego – zaznaczył bp Lityński i zachęcił kaesmowiczów do ewangelizacji: – To niechrześcijańskie oczekiwać, aż szukający bracia zapukają do naszych drzwi. Powinniśmy do nich iść, nie niosąc samych siebie, ale Jezusa. W tym jubileuszowym czasie dziękuję za wszelkie dzieło apostolskie i ewangelizacyjne minionego czasu i życzę, abyście szukali i wychodzili do innych z darem Jezusa.

Asystentem diecezjalnym KSM jest ks. Marcin Bobowicz. – Dzięki młodym ludziom, których sporo się przewinęło przez ćwierć wieku, udało się zrobić wiele dobrego dla parafii i Kościoła diecezjalnego – podkreśla i przypomina o podstawowym zadaniu KSM: – Zależy nam bardzo na wychowaniu młodego człowieka do wiary i relacji z Bogiem.

O godz. 14.00 zaplanowano uroczystą galę i koncert.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content