poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Liczenie wiernych

W najbliższą niedzielę 9 października odbędzie się w całej Polsce tzw. liczenie wiernych. Zebrane w tym dniu dane zostaną później opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, który przedstawi statystykę frekwencji na niedzielnej mszy św. oraz przyjmowania komunii św. dla całej Polski i dla poszczególnych diecezji.
Badania te są w Polsce prowadzone systematycznie od 1980 r. Ze względu na pandemię liczenie wiernych nie odbyło się w roku 2020. Dane za rok 2021 nie zostały jeszcze opublikowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Najnowsze dostępne wyniki dotyczą roku 2019. W niedzielnej mszy św. w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczyło wówczas 26,5% zobowiązanych do tego wiernych (średnia dla Polski – 36,9%). Do komunii św. przystępowało natomiast 12,6% (średnia dla Polski 16,7%). Szczegółowe raporty – również z lat poprzednich – dostępne są na stronie www.iskk.pl.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …