poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Niedziela św. Franciszka

Niedziela św. Franciszka, przypadająca w tym roku 9 października, to ogólnoświatowe święto chrześcijańskiej ekologii integralnej. Tym razem wydarzeniu towarzyszy hasło: „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Parafie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostały zaproszone do włączenia się w obchody tego dnia poprzez modlitwę oraz zorganizowanie tzw. podzielnika. Decyzję o podjęciu konkretnych form zaangażowania parafii w Niedzielę św. Franciszka pozostawiono proboszczom.

Podzielnik, to specjalna przestrzeń stworzona do wymiany i dzielenia się rzeczami: ubraniami, książkami, przedmiotami codziennego użytku itp. Niepotrzebne dla jednych, choć jeszcze dobre, mogą przydać się innym. Dlatego zamiast wyrzucać, warto zorganizować miejsce, w którym w sympatycznej atmosferze można podzielić się nimi, z kimś, kto ich akurat potrzebuje.

Poprzez inicjatywę Niedzieli św. Franciszka Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chce zwrócić uwagę na palące problemy ekologiczne i społeczne współczesnego świata, a ponadto, w myśl nauczania papieży Jana Pawła II i Franciszka, zachęcić do wejścia na drogę “ekologicznego nawrócenia”.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …