Lubuski Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze

Kacper, Melchior i Baltazar przeszli po raz dziewiąty ulicami Zielonej Góry. Lubuski Orszak Trzech Króli jak co roku zgromadził tłumy mieszkańców w każdym wieku.

Orszak poprzedziła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. Wszystko rozpoczęło się od sceny pasterskiej na al. Niepodległości. Trzej Królowie powędrowali do stajenki betlejemskiej pod zielonogórskim ratuszem, gdzie oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Na koniec życzenia wszystkim złożył bp Paweł Socha.

Lubuski Orszak Trzech Król

Od początku organizatorką zielonogórskiego orszaku jest radna Eleonora Szymkowiak. Poprzednie edycje reżyserował Gerard Nowak, który zmarł w marcu 2019 r. Zastąpił go aktor Janusz Młyński.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl

Poświęcenie w Dąbroszynie oraz Kostrzynie n. Odrą