Marsz dla Życia i Rodziny w Nowej Soli

Raz słońce, raz deszcz, dobre i trudne dni, to konkretne doświadczenia każdej rodziny. Przy zmiennej pogodzie po raz czwarty na ulice Nowej Soli wyszli 24 czerwca zwolennicy i obrońcy życia.

Kilkaset osób przeszło przy akompaniamencie orkiestry dętej w kolorowym i radosnym Marszu dla Życia i Rodziny od kościoła św. Józefa do Parku Krasnala.

– Wszyscy, którym wartości życia i rodziny są bliskie, wyszliśmy, żeby swoją obecnością to pokazać. Kolejnym elementem dzisiejszego marszu była zbiórka na pomoc rodzinom z Nowej Soli, wychowującym niepełnosprawne dzieci. Znamy kilka rodzin potrzebujących wsparcia. Tu nie chodzi o jakieś duże kwoty, ale przede wszystkim chcemy dostrzec problem i pomóc – mówił Sebastian Stoparczyk, współorganizator marszu.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …