Marsz dla Życia i Rodziny w Zielonej Górze

W niedzielę 10 czerwca ulicami Zielonej Góry przeszedł po raz kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbył się pod hasłem „Polska rodziną silna”.

W tym roku inicjatywa była połączony z biegiem charytatywnym i festynem rodzinnym. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. w kościele św. Józefa Oblubieńca po której zielonogórzanie ze śpiewem na ustach powędrowali do kościoła pw. św. Alberta Chmielowskiego.

– Ewangelia jest ewangelią życia i my chcemy ją głosić. Można ją głosić na ambonie, ale możne ją też głosić na ulicy. Troska o życie to zadanie dla każdego – zauważa ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Marsz zakończył się festyn parafialnym, który od lat organizuje Akcja Katolicka z parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego. W jego trakcie diecezjalna Caritas zorganizowała bieg charytatywny z racji obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.

Pomimo upału wielu zielonogórzan zdecydowało się wziąć udział w Marszu dla Życia i Rodziny.

– Jesteśmy tutaj, bo chcemy bronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz to wspaniała i cudowna inicjatywa – podkreślają Aneta i Janusz Świątkowscy.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …