„Misterium Męki Pańskiej” w Radiu Zachód

Radio Zachód zaprasza w Wielki Piątek o godz. 18:05 na Misterium Męki Pańskiej – widowisko opisujące ostanie chwile z życia Pana Jezusa, Jego śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie.

Ukazanie prawdy o wielkiej miłości Boga, który daje siebie w ofierze krzyża dla zbawienia każdego grzesznego człowieka, to główny cel misterium. Jest jednym ze środków stwarzających możliwość pogłębienia wiary i zbliżenia do Boga. Pomaga wiernym w lepszym przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Misterium zostało przygotowane w formie słuchowiska, aby wierni za pośrednictwem radia mogli w Wielki Piątek rozważać Mękę Pańską. Usłyszymy w nim m.in. słowa św. Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Aktorami są wierni z trzech gołdapskich parafii. Scenariusz i reżyseria: ks. Mariusz Pawlina – wikariusz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi (diecezja ełcka). Muzyka: Marcin Pyciak.

Misterium było pierwotnie przygotowywane w formie widowiska z udziałem publiczności. Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii przybrało formę słuchowiska. W jego upowszechnienie włączyły się regionalne rozgłośnie radia publicznego.

Emisja w Radiu Zachód: Wielki Piątek, 10.04.2020, godz. 18:05.

Link do artykułu na stronie radia:

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …