Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Tenisie Stołowym

Po raz pierwszy w historii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbyły się Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Tenisie Stołowym. W Głogowie, 16 lutego, do rywalizacji stanęło 40 zawodników z całej diecezji.

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z każdego zakątka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński.

Mistrzostwa rozegrano w Szkole Podstawowej nr 14. W rozgrywkach wzięło udział 40 ministrantów z całej diecezji w wieku od 10 do 18 lat. – Zmagania toczą się w czterech kategoriach wiekowych: żak, młodzik, kadet i junior. Każda parafia miała prawo do wystawienia maksymalnie po dwóch zawodników w każdej kategorii wiekowej – wyjaśnia ks. Tomasz Janczewski, wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie.

Ministranci, jak mówi ks. Łukasz Malec – diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży, kojarzeni są głównie ze stołem eucharystycznym, czyli ołtarzem, przy którym pełnią swoją służbę w parafii. – Tym razem ministranci spotkają się również przy stole tenisowym. To okazja do wzajemnego poznania się i sportowej rywalizacji. Sport odgrywa bowiem dużą rolę w ich życiu. W diecezji funkcjonuje już liga piłki nożnej, są też ministranckie zawody szachowe. Mistrzostwami w Głogowie chcemy otworzyć kolejny obszar sportowej aktywności służby liturgicznej – wyjaśnia ks. Malec.

Przed rozpoczęciem rywalizacji zawodnicy wzięli udział we Mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja.

Organizatorami rozgrywek była głogowska parafia pw. św. Mikołaja oraz Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński i Prezydent Miasta Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

X Pielgrzymka Mężczyzn do Międrzyrzecza

Już po raz dziesiąty odbyła się Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu, …

Skip to content