Turniej Halowej Piłki Nożnej Dolnośląskich Seminariów

Klerycy z Paradyża obronili tytuł i po raz trzeci zwyciężyli w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dolnośląskich Seminariów Duchownych.

W rywalizacji wystartowało 6 drużyn reprezentujących seminaria zakonne: salwatorianów w Bagnie i franciszkanów we Wrocławiu, oraz diecezjalne we Wrocławiu, Legnicy, Świdnicy i w Gościkowie-Paradyżu. Piłkarze rozgrywali 15-minutowe spotkania w grupach. Zwycięzcami okazały się drużyny finalistów turnieju, WSD Wrocław i WSD Paradyż. Klerycy reprezentujący Z-G WSD zdeklasowali przeciwników i wygrali 16 lutego finałowe spotkanie 11:3. W meczu o 3 miejsce franciszkańscy klerycy pokonali alumnów ze Świdnicy 6:3. Na piątym miejscu rywalizację zakończyli reprezentanci seminarium salwatoriańskiego, pokonując drużynę WSD z Legnicy 5:3.

– Największą różnicą, między turniejami profesjonalistów a kleryków jest fenomen braku przekleństw. W przypadku, kiedy przydarzy się faul, winny pierwszy wyciąga rękę, przepraszając kolegę. Wiadomo, pojawiają się nerwy i emocje, ale staramy się wszyscy, żeby je poskromić – mówi Łukasz Bajcar, kapitan paradyskiej drużyny, kleryk V roku.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content