Modlitwa na zielonogórskim cmentarzu

Procesji i Mszy św. w uroczystość Wszystkich Świętych na zielonogórskim cmentarzu przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

W homilii biskup przypomniał, że uroczystość Wszystkich Świętych to okazja do dziękczynienia i uwielbienia Boga, że tylu już ludzi obdarzył zbawieniem i uczynił swoimi przyjaciółmi na zawsze. – Tym więcej odnawiajmy w sobie nadzieję na nasze własne zbawienie i przypatrujmy się swojemu życiu, czy ono naprawdę jest pielgrzymowaniem do życia wiecznego? Jeżeli coś w naszym życiu trzeba poprawić, uczyńmy to już teraz, bo potem może być za późno – mówił biskup.

– Tak, uroczystość Wszystkich Świętych pozwala nam jeszcze raz uświadomić sobie, że gdyby nie Chrystus, gdyby nie Jego śmierć i zmartwychwstanie, nikt nie byłby zbawiony. Po to właśnie On umarł na krzyżu, żeby przyprowadzić do swojego Ojca niezliczony tłum zbawionych. Żeby niezliczony tłum grzeszników uczynić Bożymi przyjaciółmi i świętymi. My wszyscy, jesteśmy wezwani do świętości – dodał.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …