poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Modlitwa za leśników w Ośnie Lubuskim

– To jest znak, który jednoczy środowisko leśników Ośna Lubuskiego – podkreślił bp Tadeusz Lityński, który w kościele pw. św. Jakuba Apostoła poświęcił nowy sztandar Nadleśnictwa Ośno Lubuskie.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

W tym roku Nadleśnictwo Lubuskie obchodzi jubileusz 75-lecia. Powstało w 1945 roku, ale z uwagi na pandemię uroczystości zostały przesunięte.

Podczas Mszy bp Tadeusz Lityński poświęcił także obraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z parafialnej świątyni.

Nadleśnictwo Ośno Lubuskie podlega pod zarząd Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Położone jest na terenie województwa lubuskiego w granicach dwóch powiatów: słubickiego i sulęcińskiego, na terenie sześciu gmin: Ośno Lubuskie, Górzyca, Rzepin, Krzeszyce, Sulęcin i Słońsk. Obejmuje powierzchnię 18 755,88 ha, z czego powierzchnia leśna zajmuje 18 362,10 ha.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …