poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Msza św. z procesją rezurekcyjną w Głogowie

W niedzielny poranek bp Tadeusz Lityński odprawił Mszę św. w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie. A po liturgii zjadł śniadanie wielkanocne z uchodźcami z Ukrainy, którzy mieszkają na tamtejszej plebanii.

– Zmartwychwstanie naszego Pana dokonało się tak dawno temu, ale ono dokonało się także z myślą o nas i dla nas. Ma się dokonywać triumf Chrystusa przywalonego kamieniem naszych grzechów. Każdy z nas jest powołany, aby też wyjść grobu swojego egoizmu, swoich grzechów i na nowo zacząć życie z Bogiem. Ten świat będzie lepszy tylko wtedy, kiedy my będziemy lepsi, kiedy my będziemy mieli odwagę żyć po Bożemu. Wtedy, gdy tak będziesz żył, będziesz świadkiem Zmartwychwstałego Jezusa. Trzeba żyć tak, aby Jezus nie wstydził się za nas – podkreślił bp Lityński.

Po liturgii bp Tadeusz Lityński zjadł śniadanie wielkanocne z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na tutejszej plebanii.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …