poniedziałek , 18 marca 2024

XLIV diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypadającą w tym roku 24 kwietnia, odbędzie się  44. Pielgrzymka Maturzystów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy” (Mt 11,28).
Program wydarzenia w Częstochowie:
06.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu dla posługujących w czasie pielgrzymki (diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Łukasz Malec).
06.30 – Czas na osobistą modlitwę, spowiedź, śniadanie
08.00 – Blok modlitewno-ewangelizacyjny
10.30 – Przejście młodzieży do Bazyliki i przygotowanie do Mszy św.
11.00 – Msza św. dla uczestników pielgrzymki pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego
12.30 – Czas na posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy)
14.00 – Nabożeństwo z aktem zawierzenia maturzystów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …