Muzyka w Raju

XV Festiwal Muzyki Dawnej rozpoczął się 19 sierpnia w pocysterskim klasztorze w Paradyżu. Podczas festiwalowych koncertów wystąpią najwybitniejsi, światowej sławy muzycy.

Głównym bohaterem tegorocznej edycji paradyskiego festiwalu jest kompozytor Jerzy Filip Telemann, który żył w latach 1681-1767.

Pierwszy koncert był zatytułowany „J. F. Telemann – Lubuszanin honoris causa”. Ciekawostką było również to, że pierwszym zaprezentowanym utworem był „Koncert Polski B-dur”, ten sam, który zainicjował pierwszą edycję renomowanego festiwalu w 2003 roku.

W ubiegłych latach odbyło się wiele niepowtarzalnych koncertów. Czy i w tym roku będzie podobnie? – Proszę się nie zdziwić, jeśli powiem, że będą takie koncerty, przynajmniej kilka. Tak to już jest w Paradyżu – celebrujemy tutaj normalność i odrywamy się od rzeczywistości, bo tylko to sprzeczne wewnętrznie połączenie daje gwarancję naprawdę silnych przeżyć – powiedział Cezary Zych, dyrektor festiwalu.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

List rektora seminarium duchownego na Niedzielę Chrystusa Króla

List Rektora Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu na Niedzielę Chrystusa Króla 26.11.2023 r. Siostry i …

Skip to content